
Repedt sarok
Miért fontos a repedt sarok kezelése?
A repedt sarok azon túlmenően, hogy nem esztétikus látvány, egészségügyi problémát is jelezhet. Bőrünk afféle első védvonalként tartja távol a baktériumokat, vírusokat, ám ha megsérül, akkor ezek könnyebben jutnak be a szervezetbe. Annak ellenére, hogy a lábunk nincs “szem előtt”, érdemes rá kellő figyelmet fordítani. A talpakat éri a legnagyobb terhelés a mindennapi életünk során, megérdemlik hát a kiemelt kényeztetést és törődést.
Télen-nyáron pedikűr
Tipikus jelenség, hogy a tavasz beköszöntével gyarapodnak a pedikűrt igénylő vendégek. A szakemberek nem győzik hangsúlyozni, hogy a lábápolás nem csak egy-két szezonban fontos. Ugyanolyan rutinnak kéne lennie, mint az arcápolásnak, illetve néhány havonta pedikűröshöz is javasolt ellátogatni.
A lábápoló szakember gyorsan és szakavatott mozdulatokkal távolítja el a bőrkeményedéseket, kezeli a repedt sarkakat. Az olyan elváltozásokat, mint amilyen a tyúkszem, kíméletesen tudja eltávolítani. A tyúkszem fájdalommentes kiemelésének módszeréről, valamint a kialakulásának okairól egy korábbi bejegyzésben írtunk részletesebben.
Mitől keletkezhet repedt sarok?
Számos oka van annak, hogy a sarok bőre repedezetté válik. Éppen ezért a kezelése is több módon történhet. Nézzük, mik a leggyakoribb okok, amik repedt sarokhoz vezetnek:
- Forró fürdővíz
- Bőrszárító vegyszerek (tusfürdő, szappan)
- Erős napsugárzás
- Száraz bőrkeményedés
- Dehidratáltság
- Keringési, egyéb egészségügyi problémák
Mit tehetsz a lábad bőrének védelmében?
Keress olyan természetes összetevőjű kozmetikumokat, amik hatóanyagaikkal táplálják a bőröd, nem pedig szárítják. Minden este fürdés után, amikor bekened magad testápolóval, masszírozz speciális lábkrémet a lábfejedre, talpadra. Hetente egyszer kényeztesd a lábaidat is: végy egy illóolajos lábfürdőt, majd alaposan dörzsöld át bőrradírral. Sarokcsiszolóval vagy habkővel reszeld át a sarkaid és a kényes területeket. Ezután jöhet a szokásos hidratálókrém, aminek segítheted a felszívódását, ha krémezés után 20-30 percre pamut zokniba bújsz.
Napközben figyelj a megfelelő folyadékbevitelre. Érdemes esetleg a kollagén pótlásáról gondoskodni, hogy a bőr visszanyerje feszességét. Naponta néhány percet tornáztasd meg a bokád és a lábfejed. Ezzel segíted a vér áramlását, és enyhülést hozhat az egész napos álló- vagy ülőmunka során is.
Miért menj pedikűröshöz, ha van már lábápolási rutinod?
Azért, mert az otthoni használatra szánt eszközök gyakran nem rendelkeznek olyan intenzitással, mint amilyet a szalonban használnak. Például otthon hiába csiszolod egy finom szemcséjű sarokcsiszolóval a vastag bőrkeményedést. A szakember a pedikűrös csiszolófej segítségével pillanatok alatt puhává varázsolja a láb bőrét.
Olyan helyekre is elér a szerszámaival, ahová te nem. Ilyen lehet a lábujjak köze. A bőrkeményedéseknek nem elég csak a felszínét kapargatni, hiszen járás közben ezek kirepedhetnek. Ez fájdalommal jár és további deformitásokhoz vezethet. A pedikűrös külön figyelemmel kezeli azokat a vendégeket, akik cukorbetegséggel vagy keringési problémával küzdenek. Fokozott óvatossággal végzi a lábápolást az ő esetükben, és speciális lábápoló krémet is használ az eljárás végén.
Építsd be az esti rutinodba ezt a pár percet, hogy a lábaidat minden évszakban akár meztelenül is bátran megmutathasd. Sajátítsd el a csiszolófejek helyes használatának technikáját, hogy akár otthon is professzionális pedikűrt készíthess.
Ha kérdésed van a termékeinkkel, készleteinkkel kapcsolatban, keress minket az elérhetőségeinken, örömmel állunk rendelkezésedre.